elektriauto rent

Elektriauto muutub üha populaarsemaks, kuna üha rohkem inimesi näeb nende keskkonna- ja majanduslikku kasu. Kui otsite rendiautot, võib elektriauto rent pakkuda teile mitmeid eeliseid. 

 

Keskkonnasõbralik transport

Elektriauto suurimaks eeliseks võib lugeda selle madalat süsinikujalaljälge. Võrreldes traditsiooniliste bensiiniautodega, on need palju keskkonnasõbralikumad. 

Elektriautod on oluliselt keskkonnasõbralikumad kui bensiiniautod, sest ei tekita sõidu ajal kahjulikke saasteaineid ega kasvuhoonegaase, nagu süsinikdioksiid (CO2), lämmastikoksiidid (NOx) ega tahked osakesed, mis on kahjulikud inimeste tervisele ja keskkonnale. Seevastu bensiinimootoriga autod tekitavad märkimisväärsel hulgal heitgaase, mis soodustavad õhusaastet ja kliimamuutusi.

Kui elektriauto laadimiseks kasutatav elekter on toodetud taastuvatest allikatest nagu päikese-, tuule- või hüdroelektrienergia, on elektriautoga seotud heitkogus null. Kui aga elektriauto laadimiseks kasutatav elekter on toodetud fossiilkütustest, on see siiski keskkonda saastav.

Elektriauto rent on soodsam

Elektriautode kasutamine palju odavam kui traditsiooniliste autode puhul. Nende kütusekulud on madalamad ja vajavad vähem hooldust, mis võib pikas perspektiivis säästa raha.

Üldiselt on elektriautode rendi hind kallim kui bensiiniautodel, kuid rahasääst tuleb palju soodsamast kütusekulust ja nii on pikaajalise autorendi puhul elektriauto mõistlik valik. Lisaks on elektriautode kasutuskulud väiksemad ja need vajavad vähem hooldust. See tuleb sellest, et neil on vähem liikuvaid osi ehk vähem asju, mis võivad puruneda või kuluda. Tänu sellele, saad elektriauto peale kindlam olla.

Elektriautodel pole muu hulgas sisepõlemismootorit, mis põhjustab traditsiooniliste autode kulumist. Lisaks pole neil käigukasti, õlifiltrit, süüteküünlaid ja väljalaskesüsteemi. Mida vähem osi, seda vähem asju, mis võiks katki minna või hooldust vajada. 

Elektriautod kasutavad regeneratiivpidurdust, mis püüab kinni energia, mis muidu pidurdamisel kaotsi läheks, ja kasutab seda aku laadimiseks. See mitte ainult ei aita pikendada aku eluiga, vaid vähendab ka piduriklotside kulumist, mis võib pikendada pidurite eluiga.

Elektriautode akut peetakse sõiduki kõige kallimaks komponendiks, kuid see on ka kõige vastupidavam. Kaasaegsed elektrisõidukite akud on loodud kestma pikka aega. Enamik tootjaid pakub garantiid lausa 8 aastat või rohkem.

Elektriautol on mitmeid eeliseid

Elektriautode rentimise eeliseks on ka see, et need on väga vaiksed. See muudab need ideaalseks valikuks neile, kes elavad tihedalt asustatud piirkondades või neile, kes otsivad rahulikumat ja vaiksemat sõidukogemust. Lisaks tähendab see, et auto kere ja vedrustus kulub vähem mootorist põhjustatud vibratsiooni tõttu.

Üldiselt võib elektriauto rent pakkuda mitmeid eeliseid. Need autod on keskkonnasõbralikud, odavamad kasutada ja vaiksed. Kui vajate pikaajalist autorenti, kaaluge elektriautot, et säästa raha ja vähendada süsiniku jalajälge. Kui soovid rohkem infot elektriauto rentimisest, võta meiega ühendust – vestleme hea meelega, et aidata sul teha informeeritud otsus.