auto liising või rent

Rentides võid aga kindel olla, et elu on mugav ja tänu sellele säästad aega. Liisimine on neile, kelle jaoks on oluline, et just nemad vastutavad oma auto eest. Elektriauto Rent AS finantsjuht Rein Mootse jagas oma kogemust.

 

Elan kontorist 65 km kaugusel ja seetõttu on kuine läbisõit umbes 2600 km. Ostsin selliste sõitude tarbeks ökonoomse vanema diiselauto. Kuid suurest läbisõidust tulenesid kõrgemad remondikulud ja numbreid kokku lüües jõudsin järeldusele, et remondikulude asemel võiksin samahästi sõita ka uue autoga. Mu arvutuste järgi oleksin nii aasta lõikes isegi raha säästnud. Seega hakkasin mõtlema, kas peaksin uue auto liisima või hoopis rentima.

Pean ennast pigem numbrite inimeseks ja töötan finantsjuhina. Kui sõber soovitas auto liisingusse võtta, otsustasin numbritele täpsemalt otsa vaadata. Ühelt poolt tundub loogiline valik liising – see on odavam ja lõpuks saan auto omale.

Arvutasin kokku liisingu, kindlustuse, rehvid, hoolduse, kütuse ja sissemakse, et saada realistlik kulude prognoos. 

Samuti mõtlesin natuke pikemalt tulevikule – kuna minu puhul jääb pidev sõitmine igapäeva osaks, siis võimalusel autoremondi vältimine on mulle oluline ajasääst. Üle viie aastat vanuse autoga tuleb üha rohkem hakata tegelema remondiga ja seetõttu võtaksin ma uue auto liisingusse. Liisitud autot müües saan sissemakse raha tagasi ja maksaksin selle kohe järgmise auto sissemakseks. 

Kõik kulud koos riskidega kokku arvutades, jõudsin järeldusele, et täisteenusrent on mõistlikum. Eriti siis kui aastane läbisõit on üle 20 000 km. Elektriautorent AS puhul ei ole vaja ka sissemakset ja nii saad seda raha kasutada mõne muu olulise väljamineku tarbeks. 

Kuna seda arvutust tegin enne kui enda ettevõttega alustasin, kasutasin turul saadaolevat konkurendi teenust. Valisin pikkade sõitude tõttu ökonoomse CNG auto. CNG autogaasi hind oli siis 0,60 eur/kg, kuid aastaga tõusis kütuse hind 5 eur/kg. Tänu rentimisele, sain auto tagastada ja ei pidanud hakkama seda müüma keerulises turuolukorras. Pidin küll tasuma lepingu lõpetamise trahvi, ent see tuli soodsam kui jätkata CNG eest maksmist. 

Täna kasutan täisteenusrendina elektriautot ja tänu oma fikseeritud elektripaketile tean täpselt oma auto kütusehinda. 

 

Rein Mootse

Elektriauto Rent AS finantsjuht

___

Kui soovid rohkem infot elektriauto rentimisest, võta meiega ühendust – vestleme hea meelega, et aidata sul teha informeeritud otsus.